Zobacz promocje na gotowe komplety ogrodzeń budowlanych i daj się zaskoczyć naszym cenom!

 

Ocynkowane ogniowo ogrodzenia budowlane • Ogrodzenia tymczasowe budowlane HDG

Ogrodzenia budowlane ocynkowane ogniowo to przenośne panele ogrodzeniowe, które są na etapie produkcji wyposażone w specjalną powłokę ochronną w postaci gorącego cynku (metoda zanurzeniowa). Ogrodzenia tymczasowe zostają w ten sposób zabezpieczone przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, a przede wszystkim przed ich skutkami, czyli korozją. Cynkowanie ogniowe jest stosunkowo rzadko stosowane przy produkcji ogrodzeń przenośnych. Jednakże w niektórych specyficznych środowiskach użytkowych - takich jak np. otoczenie wystawione na działanie czynników chemicznych, rejony nadmorskie z ryzykiem działania zasolonej wilgoci, obszary znajdujące się w bezpośredniej bliskości zbiorników wodnych czy nawet projekty o długim horyzoncie czasowym - wszędzie tam - ogrodzenia budowlane tymczasowe ocynkowane ogniowo są jak najbardziej uzasadnionym wyborem.


Ogrodzenie budowlane ocynkowane ogniowo • Ogrodzenie tymczasowe budowlane HDG

Ażurowe ogrodzenia tymczasowe ocynkowane ogniowo (zgodnie z EN ISO 1461) cechują się wyższą odpornością na działanie korozji niż ma to miejsce w przypadku typowych przenośnych paneli ogrodzeniowych. Wynika to z zastosowanej ochrony powierzchni metalowych. Cynkowanie ogniowe metodą zanurzeniową (ang. HDG - hot dip galvanization) to jeden z najbardziej skutecznych sposobów konserwacji stali. Standardowe ogrodzenie budowlane tymczasowe również jest poddawane procesom ochronnym w postaci cynkowania ogniowego materiału wsadowego (ocynk ogniowy metodą Sendzimira) bądź ocynku galwanicznego. Biorąc pod uwagę tymczasowy charakter ogrodzeń przenośnych i stosunkowo wysokie koszty cynkowania HDG, ogrodzenia budowlane ocynkowane ogniowo stosuje się zazwyczaj w specyficznym środowisku, gdzie istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia korozji. Do standardowego zabezpieczenia placu budowy czy strefy roboczej wystarczają typowe ogrodzenia tymczasowe (płoty budowlane).

Przenośne ogrodzenia budowlane ocynkowane ogniowo to jedna z wersji ażurowego ogrodzenia tymczasowego dedykowana do stosowania w nieprzyjaznym środowisku narażonym na działanie korozji. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl