Ogrodzenia pełne z blachy i ogrodzenia panelowe - czym się różnią?

Do ochrony terenów prywatnych, przemysłowych czy publicznych stosuje się różne rozwiązania. Najpopularniejsze są ogrodzenia pełne z blachy i panelowe. Na rynku dostępne są propozycje, które różnią się między sobą takimi cechami, jak materiał, konstrukcja czy wygląd. Wybór odpowiedniej konstrukcji może więc być trudnym zadaniem. Aby podjąć decyzję, warto poznać cechy każdego rozwiązania oraz sytuacje, w których dany płot sprawdzi się najlepiej. O tym wszystkim opowiadamy w tym artykule, dlatego zapraszamy do dalszego czytania!

czytaj całość »
Ogrodzenia magazynowe - jak ogrodzić magazyn?

Bezpieczeństwo jest priorytetem w niemal każdej dziedzinie życia. Ochrona terenów przemysłowych przed nieautoryzowanym dostępem, kradzieżą czy wandalizmem nie jest od tej reguły wyjątkiem. Magazyn, jako miejsce składowania cennych towarów, wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Jednym z kluczowych elementów zapewniających ochronę jest właściwie dobrane i wykonane ogrodzenie. Czym kierować się przy jego wyborze i na jaki materiał się zdecydować?

czytaj całość »
Rodzaje palet transportowych. Jakie wybrać?

Transport drogowy to jedna z ważniejszych gałęzi transportu w Polsce. Wiele firm zajmuje się spedycją towarów tą właśnie drogą. Inne współpracują z przedsiębiorstwami spedycyjnymi, aby móc bezpiecznie transportować swoje towary do klientów. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób poszukuje sprawdzonych środków transportu ładunków, np. palet transportowych. Jednak na rynku istnieje duży wybór tych produktów. Jakie są rodzaje palet transportowych? Jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wyjaśniamy poniżej.

czytaj całość »
Budowlane tablice informacyjne - rodzaje i znaczenie

Teren budowy oraz przestrzeń zajmowana przez urządzenia zaplecza to miejsca szczególnie niebezpieczne. Niezależnie od tego, czy prace dotyczą jakiegoś odcinka jezdni, wymiany nawierzchni chodnika, renowacji kamienicy czy stawiania nowego biurowca. Jest to przestrzeń, na którą osoby niepowołane nie powinny mieć wstępu. Aby jednak wszystkie osoby postronne nie dostały się na teren budowy, należy dobrze je poinformować o prowadzonych pracach. W jaki sposób? Poprzez budowlane tablice informacyjne. Jakie są ich rodzaje i znaczenie? W jakich sytuacjach używa się określonych modeli? Wyjaśniamy to w dalszej części artykułu.

czytaj całość »
Rodzaje i specyfika pachołków drogowych

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego spełniają szereg ważnych funkcji, z których nadrzędną jest oczywiście ochrona zdrowia i życia użytkowników dróg. Do tej kategorii zaliczają się także powszechnie stosowane pachołki drogowe, które znajdują szereg zastosowań. Jakie są rodzaje tych elementów ostrzegawczych i co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?


Każdy plac budowy to miejsce, gdzie każdego dnia może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Jest to niezależne od doświadczenia ekipy remontowej czy sprzętu, jakim dysponuje. W trakcie prac budowlanych zagrożeń jest bowiem tak dużo, że zawsze istnieje ryzyko, że wydarzy się coś, czego nie przewidzieliśmy. Dlatego w trakcie zmiany pracownicy muszą zachować pełen profesjonalizm i uważnie realizować powierzone zadania. Sam teren zaś powinien być ogrodzony tak, żeby żadna z postronnych osób nie miała dostępu do placu.

czytaj całość »
Znaki bhp i ich znaczenie

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy oznacza między innymi konieczność zabezpieczenia stanowisk oraz przestrzeni, w których przebywa i porusza się załoga przez wszelkimi ewentualnymi zagrożeniami. W organizacji bezpiecznego miejsca pomocne są znaki BHP, które informują i ostrzegają przez potencjalnym niebezpieczeństwem. Jakie znaki mamy do wyboru i jakie jest ich znaczenie? O tym opowiemy nieco więcej w naszym artykule.

czytaj całość »
Ogrodzenia tymczasowe - jak ogrodzić budowę?

Budowa domu to wielkie przedsięwzięcie, które będzie od Was wymagało zaangażowania, cierpliwości i dbania o detale. Choć większość przyszłych właścicieli jest pochłonięta planowaniem łazienki lub wyborem płytek do kuchni, warto zawczasu pomyśleć także o sprawach organizacyjnych związanych z samym placem budowy. Dlaczego? Ponieważ w myśl obowiązujących przepisów prawnych, jako właściciele działki, na której powstanie nowa inwestycja, będziecie zobowiązani do ogrodzenia budowy. Podpowiadamy, jak to zrobić i jakie rozwiązania warto brać pod uwagę.

czytaj całość »
Ogrodzenia budowlane i barierki imprezowe na dniach Przecławia

Veberbau po raz kolejny zabezpiecza popularne wśród mieszkańców województwa zachodniopomorskiego wydarzenie. W miniony weekend, 5 czerwca, odbył się Przecław Festiwal 2022, gdzie oprócz koncertów, wydzielona była specjalna strefa dla wystawców. Taki obszar potrzebuje solidnego zabezpieczenia, dlatego w tym roku ponownie mieliśmy przyjemność współpracować z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Cieszymy się, że taka instytucja zaufała naszej firmie i ogrodzenia budowlane ażurowe oraz barierki imprezowe przestawne marki Veberbau mogły zapewnić bezpieczną zabawę mieszkańcom Przecławia...

czytaj całość »
Ażurowe ogrodzenia budowlane - jest w czym wybierać...

Na świecie są miliony budów. Wszystkie w taki czy inny sposób muszą być jakoś zabezpieczone i wyizolowane z normalnego użytkowania. I tu właśnie pojawiają się ogrodzenia tymczasowe, a mówiąc bardziej precyzyjnie ogrodzenia budowlane. Oczywiście co kraj to obyczaj, inne przepisy i regulacje, inna wrażliwość na bezpieczeństwo, inne motywacje (np. by chronić ludzi, a czasem by zabezpieczać mienie) i inne (na poziomie technologicznych szczegółów) ogrodzenia budowlane. Rzecz jasna, używając terminologii typu "ogrodzenie tymczasowe" czy "ogrodzenie budowlane", mówimy o rozwiązaniach systemowych...

czytaj całość »
Akcesoria montażowe - dodatki, które mają znaczenie...

Kiedy wypowiadamy takie frazy jak "ogrodzenia tymczasowe", "ogrodzenia budowlane" czy "ogrodzenia przenośne" - to myślimy zazwyczaj o już gotowym, ustawionym w określonej przestrzeni roboczej bądź użytkowej ogrodzeniu, które jest spionizowane, stabilne i która pełni już swoje funkcje. W tym uproszczonym wyobrażeniu - które niemal automatycznie narzuca się każdemu, kto miał do czynienia z zagadnieniem ogrodzeń tymczasowych - zapominamy o detalach, zapominamy o akcesoriach montażowych, o całej tej wielkiej grupie produktowej, dzięki której ogrodzenie tymczasowe budowlane może być tym, do czego zostało powołane.

czytaj całość »
Lekkie barierki tymczasowe - czyli stal kontra plastik

Lekkie barierki przenośne nie są monolityczną grupą produktów - zarówno w sensie użytkowym jak i materiałowym. Można powiedzieć, że ich pola eksploatacji są wyjątkowo rozbudowane, wręcz uniwersalne. Oczywiście niezależnie od miejsca zastosowania barierek ich wspólnym mianownikiem jest zawsze jakiś aspekt bezpieczeństwa. Tak jest np. w branży imprez masowych, gdzie stalowe barierki tymczasowe pełnią rolę ogrodzenia o charakterze przeciwtłumowym, a także w branży drogowej czy budowlanej, gdzie bariery przenośne zabezpieczają, np. wykopy czy wyznaczają strefy wyłączone z normalnego użytkowania lub wskazują...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl