Rodzaje i specyfika pachołków drogowych

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego spełniają szereg ważnych funkcji, z których nadrzędną jest oczywiście ochrona zdrowia i życia użytkowników dróg. Do tej kategorii zaliczają się także powszechnie stosowane pachołki drogowe, które znajdują szereg zastosowań. Jakie są rodzaje tych elementów ostrzegawczych i co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?


Każdy plac budowy to miejsce, gdzie każdego dnia może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Jest to niezależne od doświadczenia ekipy remontowej czy sprzętu, jakim dysponuje. W trakcie prac budowlanych zagrożeń jest bowiem tak dużo, że zawsze istnieje ryzyko, że wydarzy się coś, czego nie przewidzieliśmy. Dlatego w trakcie zmiany pracownicy muszą zachować pełen profesjonalizm i uważnie realizować powierzone zadania. Sam teren zaś powinien być ogrodzony tak, żeby żadna z postronnych osób nie miała dostępu do placu.

czytaj całość »
Znaki bhp i ich znaczenie

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy oznacza między innymi konieczność zabezpieczenia stanowisk oraz przestrzeni, w których przebywa i porusza się załoga przez wszelkimi ewentualnymi zagrożeniami. W organizacji bezpiecznego miejsca pomocne są znaki BHP, które informują i ostrzegają przez potencjalnym niebezpieczeństwem. Jakie znaki mamy do wyboru i jakie jest ich znaczenie? O tym opowiemy nieco więcej w naszym artykule.

czytaj całość »
Ogrodzenia tymczasowe - jak ogrodzić budowę?

Budowa domu to wielkie przedsięwzięcie, które będzie od Was wymagało zaangażowania, cierpliwości i dbania o detale. Choć większość przyszłych właścicieli jest pochłonięta planowaniem łazienki lub wyborem płytek do kuchni, warto zawczasu pomyśleć także o sprawach organizacyjnych związanych z samym placem budowy. Dlaczego? Ponieważ w myśl obowiązujących przepisów prawnych, jako właściciele działki, na której powstanie nowa inwestycja, będziecie zobowiązani do ogrodzenia budowy. Podpowiadamy, jak to zrobić i jakie rozwiązania warto brać pod uwagę.

czytaj całość »
Ogrodzenia budowlane i barierki imprezowe na dniach Przecławia

Veberbau po raz kolejny zabezpiecza popularne wśród mieszkańców województwa zachodniopomorskiego wydarzenie. W miniony weekend, 5 czerwca, odbył się Przecław Festiwal 2022, gdzie oprócz koncertów, wydzielona była specjalna strefa dla wystawców. Taki obszar potrzebuje solidnego zabezpieczenia, dlatego w tym roku ponownie mieliśmy przyjemność współpracować z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Cieszymy się, że taka instytucja zaufała naszej firmie i ogrodzenia budowlane ażurowe oraz barierki imprezowe przestawne marki Veberbau mogły zapewnić bezpieczną zabawę mieszkańcom Przecławia...

czytaj całość »
Ażurowe ogrodzenia budowlane - jest w czym wybierać...

Na świecie są miliony budów. Wszystkie w taki czy inny sposób muszą być jakoś zabezpieczone i wyizolowane z normalnego użytkowania. I tu właśnie pojawiają się ogrodzenia tymczasowe, a mówiąc bardziej precyzyjnie ogrodzenia budowlane. Oczywiście co kraj to obyczaj, inne przepisy i regulacje, inna wrażliwość na bezpieczeństwo, inne motywacje (np. by chronić ludzi, a czasem by zabezpieczać mienie) i inne (na poziomie technologicznych szczegółów) ogrodzenia budowlane. Rzecz jasna, używając terminologii typu "ogrodzenie tymczasowe" czy "ogrodzenie budowlane", mówimy o rozwiązaniach systemowych...

czytaj całość »
Akcesoria montażowe - dodatki, które mają znaczenie...

Kiedy wypowiadamy takie frazy jak "ogrodzenia tymczasowe", "ogrodzenia budowlane" czy "ogrodzenia przenośne" - to myślimy zazwyczaj o już gotowym, ustawionym w określonej przestrzeni roboczej bądź użytkowej ogrodzeniu, które jest spionizowane, stabilne i która pełni już swoje funkcje. W tym uproszczonym wyobrażeniu - które niemal automatycznie narzuca się każdemu, kto miał do czynienia z zagadnieniem ogrodzeń tymczasowych - zapominamy o detalach, zapominamy o akcesoriach montażowych, o całej tej wielkiej grupie produktowej, dzięki której ogrodzenie tymczasowe budowlane może być tym, do czego zostało powołane.

czytaj całość »
Lekkie barierki tymczasowe - czyli stal kontra plastik

Lekkie barierki przenośne nie są monolityczną grupą produktów - zarówno w sensie użytkowym jak i materiałowym. Można powiedzieć, że ich pola eksploatacji są wyjątkowo rozbudowane, wręcz uniwersalne. Oczywiście niezależnie od miejsca zastosowania barierek ich wspólnym mianownikiem jest zawsze jakiś aspekt bezpieczeństwa. Tak jest np. w branży imprez masowych, gdzie stalowe barierki tymczasowe pełnią rolę ogrodzenia o charakterze przeciwtłumowym, a także w branży drogowej czy budowlanej, gdzie bariery przenośne zabezpieczają, np. wykopy czy wyznaczają strefy wyłączone z normalnego użytkowania lub wskazują...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl